hakkımda

Ozan Onat

ben teknoloji iletişimcisiyim

www.cnnturk.com, HurriyetIK, Digital Age gibi pek çok yayın organında, ayrıca kurucusu olduğum GelecekSimdi platformunda "gelecek trendleri, yeni nesil teknolojiler, bilimsel gelişmeler, dijital dönüşüm, medya ve eğlence dünyası" hakkında yazılar kaleme aldım, haberler yaptım. Ayrıca Deutche Welle Türkçe için yeni nesil teknolojilerle ilgili videolar hazırlayıp, sundum.

Ben fütüristim

Çocukluğumdan bu yana gelecek hakkında hayal kurarım. Geleceği öngörmenin en doğru yolunun da, onu bizzat gerçeğe dönüştürmek olduğunu düşünürüm. Bugün insanlık devasa bir teknolojik dönüşümün henüz arifesinde. Yeni nesil teknolojilerin, bilimsel gelişmelerin dünyamızı çok daha yaşanabilir bir gezegen haline getirme potansiyali var. Ama tabii ki bu dönüşümün insan doğasıyla, çevremizle, gezegenimizle, evrenle bir uyum ve denge içinde olması gerekiyor. Ben de bu devasa ve kimi zaman yıkıcı dönüşüm sürecinde farkındalık yaratarak bireylerin, grupların, sivil toplum kuruluşlarının ve şirketlerin geleceğe hazırlanmalarında onlara yardımcı olmaya çabalıyorum.

Ozan Onat
Ozan Onat

ben hikaye anlatıcısıyım

Gelecek hakkında hayal kurmayı, plan yapmayı ve hikayeler anlatmayı seviyorum. Bu sayede önemli etkinliklerde, toplantılarda konuşmalar yapmaya başladım. Bugün profesyonel bir konuşmacı olarak geleceği, dijital dönüşümü, yeni nesil teknoloji ve trendleri anlatıyorum. Uzun yıllardır konuşmalarımda “Gelecek Bildiğiniz Gibi Değil” sloganını kullanıyorum. Bugünlerdeyse British Telecom aynı sloganı reklam kampanyalarında kullanmaya başladı :) Siz de beni etkinliklerize konuşmacı olarak davet etmek isterseniz bu linkten bağlantıya geçebilirsiniz.

ben televizyoncuyum

12 yıl boyunca CNNTÜRK'te yöneticilik yaptım. Bu dönemde sunucular, yapımcılar, yönetmenler, kameramanlar, montajcılar ve asistanlardan oluşan kalabalık bir ekibin yönetiminden sorumluydum. Farklı türlerde pek çok yeni televizyon programının geliştirilmesinden, teknik ve editöryel süreçlerinden sorumlu oldum. Keyifli bir ekiple uzun yıllar boyunca çalıştık, talkşovlar, siyasi tartışma programları, belgeseller, eğlenceli şovlar ve lifestyle programlar hazırladık. Ayrıca dünyaca ünlü pek çok belgesel ve tv programının CNNTÜRK'te yayınlanmasını sağladık.

Ozan Onat
Ozan Onat

Ben girişimciyim

Şu anda teknoloji iletişimi ve danışmanlık firması "Futura/Gelecek Şimdi"nin kurucusuyum. Gelecek trendlerini ve yeni nesil teknolojileri takip ederek müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın yeni stratejiler geliştirerek bu yeni döneme adaptasyonuna yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hem bireylere hem de kurumsal şirketlere yıkıcı dönüşüm sürecinde farkındalık sağlamak ve geleceğe hazırlanmalarında önderlik yapmak önceliğimiz.

Ayrıca GelecekSimdi adlı teknoloji ve gelecek haber portalının kurucusuyum. GelecekŞimdi bünyesinde ufak bir ekiple uzun süre popüler bilim, teknoloji, girişimcilik, dijital dönüşüm, medya ve eğlence dünyası konusunda haberler hazırladık, yazılar yazdık.

Ben web tasarımcısıyım

İlgim geçmişe dayansa da, programlama dilleri konusunda çabam yeni. Öncelikle web tasarımı konusunda kendimi geliştirmeye karar verdim ve HTML, CSS, JavaScript öğrenmeye başladım. Bu siteyi de sıfırdan kendim yazdım. Ayrıca Wordpress kullanarak profesyonel web tasarımı hizmeti de veriyorum.

Ozan Onat

"Hayatınızın en önemli iki günü;
doğduğunuz gün
ve neden doğduğunuzu
anladığınız gündür."


- Mark Twain